AUTOŘI

 Představujeme Vám autory, spisovatele, ilustrátory či překladatele našich knih.

   

 

 

Torben

TORBEN KUHLMANN

Německý grafik, ilustrátor a spisovatel, autor knih nejen pro děti o dobrodružném myšákovi (LINDBERGH, ARMSTRONG, EDISON).

Torben Kuhlmann se narodil v roce 1982 v německém Sulingenu.

V Hamburku vystudoval grafickou školu, obor knižní ilustrace a v roce 2012 uzavřel svá studia právě dětskou knihou LINDBERGH - Dobrodružství létajícího myšáka, která odstartovala jeho úspěch coby ilustrátora a spisovatele po celém světě. Následuje stejně úspěšné volné pokračování, kdy v roce 2016 vychází kniha ARMSTRONG - Dobrodružná cesta myšáka na Měsíc a v roce 2016 pak třetí volné pokračování EDISON - Záhada ztraceného myšího pokladu.

   

 

Linda

LINDA LIUKAS

Finská programátorka, ilustrátorka a autorka série knih HELLO RUBY pochází z finských Helsinek. 

Linda je zároveň zakladatelkou neziskové organizace Rails Girls, globálního fenoménu, díky němuž se mladé ženy a děti po celém světě mohou učit základy programování, technologií a počítačů. Linda je totiž přesvědčená, že programování je součástí gramotnosti 21. století a že je nezbytné, aby lidé ovládali jeho základy.

„Programování je součástí gramotnosti 21. století a potřeba, aby lidé rozuměli základům programování je bezprostřední. Náš svět čím dál víc řídí software a  potřebujeme větší rozmanitost lidí, kteří ho vytvářejí.” Linda Liukas

   
 Fabian  

FABIAN NEGRIN

Italský grafik a ilustrátor, pocházející z Argentiny. Ilustraci se začal věnovat poté, co se se svou rodinou odstěhoval do Mexika, kde pracuje jako ilustrátor. V roce 1989 se přestěhoval do italského Milána a zde již působí jako ilustrátor a grafik pro italský tisk a pro evropské společnosti tvoří marketingové kampaně.

Fabian Negrin vytvořil ojedinělou grafiku pro knihu Světlo a stín autora Jacka Londona. Knihu vydal ke 100. výročí úmrtí Jacka Londona (2016), aby složil poctu americkému spisovateli.

V knize Světlo a stín (v českém jazyce vyšla v roce 2017) využívá celou řadu různorodých technik (výseky, výřezy, půlené stránky, parciální lak uvnitř knihy či využívá i různé druhy papíru v knize), kterými umocňuje sílu psychologického dramatu dvou přátel, kteří jako největší rivalové bojují o to, který z nich se stane jako prvním neviditelným.

   

 

Radek

RADEK MALÝ

Překladatel, spisovatel a vysokoškolský učitel se narodil v roce 1977 v Olomouci. Je autorem několika knih pro děti a sbírek poezie, rovněž rozhlasových her, učebnic a odborných publikací.

Radek Malý překládá všechna díla Torbena Kuhlmanna, ať už to jsou knihy o dobrodružném myšákovi (LINDBERGH, ARMSTRONG, EDISON) nebo kniha Krtčí město, která vyšla v nakladatelství Dynastie v limitované edici v roce 2018. 

Radek Malý žije se svou ženou a 2 dětmi v Praze.

   
 matej_foto

MATĚJ ŠULC

Autor knihy Tělo není automat! (připravujeme na začátek léta 2020).

Lektor pohybu, instruktor, pohybový specialista, lektor pohybu po porodu, cvičitel vzpírání a úžasný člověk, který svou prvotinou Tělo není automat! chce v každém z nás vzbudit chuť zamyslet se nad tím, jak se chováme k vlastnímu tělu, co vše můžeme sami ovlivnit a proč stojí za to právě teď začít něco dělat. Vezměte své tělo do vlastních rukou.

Více o Matějovi naleznete na jeho oficiálním webu www.matejsulc.cz.

   
 

JANA MANDELÍKOVÁ

Překladatelka knih HELLO RUBY - Velká cesta do nitra počítače a HELLO RUBY - Výprava do internetu.

   
 

ONDŘEJ NOVÁK

Překladatel knihy Světlo a stín od autora Jacka Londona a ilustrátora Fabiana Negrina.

Ondřej Novák přeložil také 1. díl úspěšné trilogie od finské autorky Lindy Liukas, knihu HELLO RUBY - Dobrodružné programování.

Záznamy nebyly nalezeny...